Τρίτη 30 Απριλίου 2013

Επιτυχίες στον στίβο για τους αθλητές-τριες του Α.Π.Σ. Καρπενήσι 2002

Το Σάββατο 27 Απριλίου 2013, πραγματοποιήθηκε από  την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Θεσσαλίας  το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α’ στην πόλη της Λάρισας, όπου συμμετείχαν αθλητές και αθλήτριες του συλλόγου  Α.Π.Σ. «Καρπενήσι 2002» μαζί με αθλητές από 22 ακόμη συλλόγους της Θεσσαλίας και της Ανατολικής Στερεάς.
Ο Ευρυτανικός σύλλογος στην τελική βαθμολογία ήταν 16ος με 14 βαθμούς. Συγκεκριμένα στην κατηγορία των παμπαίδων ο Α.Π.Σ. συγκέντρωσε  4 βαθμούς και στην αντίστοιχη των παγκορασίδων 10.

Οι επιτυχίες που σημείωσαν οι αθλητές-τριες του συλλόγου έχουν ως εξής:
Στο δρόμο των 80μ. συμμετείχε ο αθλητής Πάνος Αντωνίου που κατέλαβε την 6η θέση με χρόνο 10’’54 και η αθλήτρια Μαρία Λιάπη που κατέλαβε την 11η θέση με χρόνο 11’’60.  Στον δρόμο των 600μ. Παγκορασίδων, η Ματίνα Νούλα πήρε την 2η θέση με χρόνο 1’56’’  & η Πωλίνα Παπαγεωργίου την 3η θέση με χρόνο 1΄58’’.
Στον δρόμο των 1000μ η Νεκταρία Πεταρούδη τερμάτισε στην 10η θέση με χρόνο 3΄42’’00 και ο Παναγιώτης Κοντογιώργος κατετάγη στην 11η θέση με χρόνο 3΄30’’00.
Παράλληλα με τα δρομικά αγωνίσματα διεξαγόταν και το αγώνισμα του άλματος σε μήκος, όπου η Δήμητρα Τσιούμα κατέλαβε την 6η θέση με άλμα στα 4,83 μέτρα. Τέλος στην ρίψη σφαίρας ο Πάνος Αντωνίου Πάνος πήρε την 3η θέση με 11,20 μέτρα & ο Παντελής Κωστής την 4η θέση με 11,08 μέτρα.
Αξίζουν πραγματικά συγχαρητήρια στα παιδιά και τους προπονητές τους Βάσω Σιούτα και Βασίλη Δόση και να τους ευχηθούμε ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες.