Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2013

7 μετάλλια κατέκτησε στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ο σύλλογος ΤAE KWON DO Ευρυτανίας

Σπουδαίες διακρίσεις έφεραν οι αθλητές του συλλόγου ΤAE KWON DO Ευρυτανίας, ο οποίοι κατέκτησαν συνολικά 7 μετάλλια στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδος Παίδων-Κορασίδων.
Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν το διάστημα 11 έως 13 Οκτωβρίου στην Κάννηθο Εύβοιας και συμμετείχαν συνολικά 580 αθλητές από την Νότια Ελλάδα.

Αποστόλης Νούλας ( θέση)

* Συμμετοχή στην κατηγορία Μαύρων Ζωνών είχε ο Σπύρος Κολοκώτσιος, ο οποίος μετά από μια νίκη ηττήθηκε και έμεινε οριακά εκτός μεταλλίων.

Τους αθλητές συνόδευσαν οι Προπονητές του Συλλόγου, Νίκος και Σταύρος Ζαρμακούπης. Οι δυο προπονητές συγχαίρουν τους αθλητές τους και τους εύχονται να έχουμε και στο μέλλον νέες μεγάλες επιτυχίες.