Σάββατο 26 Απριλίου 2014

Παγκορασίδες: Γ.Σ. Λαμίας-Π.Α.Κ. 3-0

Με σκορ 3-0 στην Λαμία ηττήθηκαν σήμερα οι παγκορασίδες της Π.Α.Κ. από τον Γυμναστικό σύλλογο.
Το ματς ήταν στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος παγκορασίδων της Ε.Σ.ΠΕ.ΚΕ.Λ (2ος Όμιλος). Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (26/4) στο Χαλκιοπούλειο και άρχισε στις 1 το μεσημέρι.
Ο Γυμναστικός της Δήμητρας Ζαχάρη ξεκίνησε δυνατά το ματς και πήρε το 1ο σετ με το εντυπωσιακό 25-3. Στην συνέχεια κέρδισε και 2ο και 3ο σετ και πήρε την εντός έδρας νίκη.
Η Π.Α.Κ. του Χρήστου Μακρή μετά από 2 συνεχόμενα επιτυχή αποτελέσματα γνώρισε την ήττα απέναντι από μια ισχυρότερη ομάδα. Παρά το κακό ξεκίνημα οι παγκορασίδες της Π.Α.Κ. βελτιώθηκαν και λίγο έλλειψε να κερδίσουν το 3ο σετ, αφού ο Γυμναστικός έκανε την ανατροπή στο τέλος.

Νέο ματς αύριο
Η Π.Α.Κ. για την 14η αγωνιστική θα υποδεχτεί αύριο (27/4) στις 4 το μεσημέρι στο κλειστό του Καρπενησίου τον Κύνο Λιβανατών.

Τα σετ
25-3, 25-17, 25-22

Γ.Σ. Λαμίας (Δήμητρα Ζαχάρη): Κουρτομανίτη, Γαλανού, Τσιλαλή, Σιαφάκα, Γκέκα, Τσούρου, Τσιούμα, Τσουρουπάκη, Μόσχου, Φατσή, Καλαμάρα, Βαϊτσα

Π.Α.Κ. (Χρήστος Μακρής): Καρφή, Μακρή, Τσιουγκρή, Καββαδία, Τσούμα, Ρεντζέπη, Τσιώλη, Καγκαρά

* Ευχαριστούμε την Κατερίνα Μπαλωμένου για την παραχώρηση των φωτογραφιών και των στοιχείων του αγώνα.