Τρίτη 26 Απριλίου 2016

Στο βάθρο η Δήμητρα Μπίκα-Δυναμική η παρουσία των Ευρυτάνων

Σε Στερεοελλαδίτικο έδαφος συνεχίστηκαν οι επιτυχίες των Ευρυτάνων δρομέων και συγκεκριμένα στην Αμφίκλεια, όπου έγιναν οι αγώνες ορεινού δρόμου με την ονομασία «Μονοπάτι Παρνασσού».
Ο Δημήτρης Ελευθεριου της My-Athlete Dynafit ήταν 14ος στην κατηγορία των ανδρών στα 24,2 χιλιόμετρα με 02:25:09. Η Δήμητρα Μπίκα στον ίδιο αγώνα και εκπροσωπώντας και αυτή την Dynafit ανέβηκε στο βάθρο, καθώς αναδείχτηκε 2η (32η στην γενική κατάταξη) με χρόνο 02:34:15. Η Φωτεινή Κολόκα της Dynafit ήταν 4η (69η στην γενική κατάταξη) με 02:57:28. Συνολικά τερμάτισαν σε αυτήν την διαδρομή 384 άτομα.
 Το «Μονοπάτι Παρνασσού» διεξήχθη από τον Αθλητικό Σύλλογο Αμφίκλειας «Διόνυσος» για 9η φορά την Κυριακή 24 Απριλίου και περιελάμβανε 6 συνολικά αγώνες.